Autor Subiect: Stergatoare  (Citit de 845 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline augustinionut

Stergatoare
« : 13.Feb.2022, 06:53:38 p.m. »
Dupa aproape 3 ani, cumpar 3 stergatoare din Kaufland si, surpriza, nu pot monta stergatorul pe spate, axul este mai subtire decat al celui original de plastic. Voi cum ati rezolvat?
  • Baleno 1.2
 

Offline jante.otel

Re: Stergatoare
« Răspuns #1 : 14.Feb.2022, 07:02:51 a.m. »
Ha! Si capra vecinului 🙂
Am patit oarecum la fel, dar in sensul ca n-am putut scoate stergatorul din suport, asa ca am schimbat doar lamelele - vreo 30, sau 60 ron parca, unele Bosch luate de la magazinul de piese auto din colt
  • S-Cross
jante.otel@yahoo.ro

Tel: 0799354972
 

Offline Myhay

Re: Stergatoare
« Răspuns #2 : 14.Feb.2022, 08:09:58 a.m. »
Eu l am schimbat cu totul nu doar lamela. Am comandat de pe autokarma SWF vreo 26 lei parca am dat. Schimbat prin toamna. E ok sterge bine. Se potriveste pe brat la sistemul de prindere desi nu este identic cu cel de fabrica.

La Vitara am incercat de curiozitate sa l scot desi sistemul de prindere este identic ca la Baleno dar nu am reusit si n am mai  insistat. La vremea schimbarii o sa fie naspa. Parca e intepenit acolo
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14503
  • Thanked: 3456 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Stergatoare
« Răspuns #3 : 14.Feb.2022, 10:15:25 a.m. »
Nu știu cum e la Baleno, dar dacă stergatorul de luneta are 25 cm lungime, este comun cu celelalte Suzuki, inclusiv cu SX4 clasic.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline enicky

Re: Stergatoare
« Răspuns #4 : 15.Feb.2022, 12:59:36 a.m. »
... este comun cu celelalte Suzuki, inclusiv cu SX4 clasic.
   Toate modelele Suzuki(si nu numai) au cate ceva in comun(chiar multe), dar daca stergatoarele alea au fost fabricate in pivnita, e clar ca nu se vor potrivi la niciun model .
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline augustinionut

Re: Stergatoare
« Răspuns #5 : 12.Mar.2022, 05:01:29 p.m. »
Lungime stergatoare Baleno: 45cm, 53 cm, 31 cm spate.
  • Baleno 1.2