Autor Subiect: Suport anvelope cu roti  (Citit de 605 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Myhay

Suport anvelope cu roti
« : 08.Oct.2022, 08:52:34 a.m. »
Va salut!

Tot caut de ceva timp si nu gasesc. Imi trebuie un suport de genul pentru roti cu dimensiunile 235/50R19. Cele de iarna sunt pe R17 dar daca se potrivesc cele de 19 sunt ok si cele de 17. Tot ce am gasit sunt pentru roti de maxim 225 latime. Detine cineva sau stie de unde pot achizitiona unul pentru roti cu latime de 235 si jante pe 19 ?

La acest model ma refer :


  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14405
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Suport anvelope cu roti
« Răspuns #1 : 08.Oct.2022, 10:48:37 a.m. »
Asta este bun?
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: Myhay

Offline Myhay

Re: Suport anvelope cu roti
« Răspuns #2 : 08.Oct.2022, 11:50:08 a.m. »
Am dat si eu de el dar pe site ul lor nu se specifica datele de pe emag…. Ciudat… o sa le pun o intrebare sa fiu sigur. Multumesc!
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline Myhay

Re: Suport anvelope cu roti
« Răspuns #3 : 11.Oct.2022, 11:55:22 a.m. »
Se pare ca latimea anvelopei trebuie sa fie maxim 285 mm iar diametrul cu janta cu tot maxim 620 mm. Nu ma incadrez la diametru. Pentru rotile de mai sus am diametru 710 mm. Se pare ca pentru roti mai mari nu exista model de-asta vertical. Singura optiune ar fi pe perete dar si acolo sunt nedumerit pentru ca modelele gasite gen cuier nu au o protectie din cauciuc sau plastic este direct fier si afecteaza janta. Nu stiu de ce le fac asa. Chiar nu se gandesc?

La modelul asta ma refer

  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic