Autor Subiect: Jimny din anul 2000 ar fi o investitie buna sau..e horror?  (Citit de 1243 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cireșel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • București
Salut sper sa ma puteti ajuta cu o parere obiectiva. Vreau sa iau un jimny cabrio insa ma cam sperie anul...,138000km, online masina arata genial si comparativ cu alte preturi pt varianta cabrio asta pare pomana. Cu toate ca raportul an\pret e foarte mare, iubesc suzuki jimny cabrio. Mentionez ca nu ma pricep absolut deloc din nici un punct de vedere  :-)) , este o masina la care visez de aprox 10 ani. Din cate am obsv eu pe aici toate discutiile de genul sunt de prin 2009...atunci poate nu era atat de batrana.
Intrebarea este daca, credeti ca merita investitia, are totusi 17 ani.... Si daca totusi merita, mai exista optiunea sa inlocuiesti carcasa soft cu cea hard pe timp de iarna? Masina ar fi folosita in principal in oras si ocazional off road. Si ar fi masina mea personala dar nu unica disponibila. Am citit pro si contra am citit despre consum etc ma intereseaza pur si simplu daca merita sa dau 3000€ pe o astfel de batranica. Merci!
  • Fiat