Autor Subiect: Navigatie GPS Suzuki Jimny  (Citit de 1409 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LycoSs

Navigatie GPS Suzuki Jimny
« : 05.Feb.2022, 04:31:06 p.m. »
Are cineva o idee care ar fi o navigatie care sa mearga offline pentru un Jimny din 2013?
E asta o idee buna? : https://www.autodrop.ro/jimny-2005-2018/android-jimny-1gb.html
  • Suzuki Jimny
 

Offline NicNic

Re: Navigatie GPS Suzuki Jimny
« Răspuns #1 : 05.Feb.2022, 06:19:36 p.m. »
Observ ca aparatul indicat este cu sistem de operare Android.
Din cate stiu, poti instala, teoretic, orice aplicatie din play store, inclusiv una cu functie de GPS offline (hartile se preincarca, cumva).
Si Google Maps are aceasta optiune, de a-i incarca (anticipat, cand ai conexiune d enet corespunzatoare) harti off-line.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 
The following users thanked this post: LycoSs

Offline Acidutzu2000

Re: Navigatie GPS Suzuki Jimny
« Răspuns #2 : 05.Feb.2022, 06:52:25 p.m. »
Vezi si aici ... ai mai multe modele si acuma depinde de cat vrei sa investesti in asa ceva

https://www.edotec.ro/navigatie-auto-navigatie-dedicata-auto-navigatie-dedicata-suzuki-jimny
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 
The following users thanked this post: LycoSs


Offline enicky

Re: Navigatie GPS Suzuki Jimny
« Răspuns #4 : 06.Feb.2022, 01:11:43 a.m. »
   Aceste navigatii(cum am si eu pe Vitara) functioneaza oricum(on sau off line), poti instala mai multe pe ele, functie de capacitatea lor(de preferat +32GB), dar au mai multe intrari USB, unde eu am folosit un stick RDS si astfel am net permanent pe ea. Astfel poti s-o folosesti ca pe orice tableta normala, poti folosi WAZE si orice alte aplicatii doresti. A mea tot de aici a fost comandata, nu vei avea garantie(probabil retur), dar pretul este mult mai mic fata de ce se gaseste local.
E doar un exemplu, tu iti cauti ce doresti.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: LycoSs